דיני משפחה

תחומי עיסוק

יושר  שקיפות והגינות, יחסי אמון עם הלקוח ושירות מקצועי ללא פשרות הינם מאבני היסוד של המשרד אנו מטפלים בנושאים הבאים:

משפט אזרחי מקרקעין

 

משרדנו מתמחה בתחום המקרקעין על היבטיו השונים ומספק ללקוחותיו שירותים מגוונים עפ"י צרכי הלקוח הספציפיים:


מכר וקניה - טיפול בעסקאות מכר וקניה של נכסי מקרקעין לרבות עריכת חוזים והסכמים, ליווי משפטי שוטף בכל שלבי העסקה לרבות בדיקת הנכסים והזכויות בו, ליווי הנוגע לקבלת אשראי ומשכנתאות, מיסוי מקרקעין, שעבודים, משכונים, ייצוג במסגרת כינוס נכסים. אנו מטפלים בדירות, מגרשים, בניינים, נכסים מסחריים.

שכירות מייצגים הן בעלי נכסים והן שוכרים, הן בדירות פרטיות והן בנכסים מסחריים. השירות כולל עריכת והכנת הסכמים, בטוחות, גביה והכל תוך שמירה על האינטרס והצרכים של הלקוח.

מיסוי מקרקעיןמשרדנו מבצע עבור לקוחותיו המעורבים בעסקת מקרקעין בתכנון המס ביחס לעסקה הספציפית ובהתאם לצרכיו הכללים של הלקוח המושפעים מהעסקה. בנוסף, אנו פועלים להגשת השגות ועררים על שומות מס בהתאם לצורך תוך פעילות מול רשויות המס להפחתת השומה שנקבעה ככל שניתן בנסיבות כל מקרה ומקרה.

רכישת דירה מקבלן משרדנו מייצג לקוחות בעסקאות רכישה מקבלנים כששירות זה כולל בדיקת הסכמי המכר של הקבלנים, בדיקת זכויות הקבלנים, בטוחות, ערבויות ושמירה מתמשכת על צרכי ואינטרס הלקוח. 


פירוק שיתוף במקרקעין יצירת שותפויות במקרקעין, הסדרת זכויות וחובות השותפים לרבות בדרך של הסכמי שיתוף, פירוק שיתוף בין אם בדרך של מכירה או בדרך של רישום בית משותף, חלוקת זכויות, חובות ושעבודים.

בניה – משרדנו מייצג לקוחות בעלי קרקע המעוניינים לבנות עליה, בין אם בעסקת קומבינציה ובין אם בעצמם. השירות המשפטי כולל ניהול מו"מ עם קבלני בניה שונים וספקים, ניהול כספים ופיקוח על הבניה, התנהלות מול מוסדות פיננסים במקרה של אשראי ומשכנתאות, פעילות מול הרשות המקומית בכל הנוגע להיתרי בניה ועוד.

ניהול נכסים ונאמנויות – למשרדנו לקוחות שברשותם נכסים הדורשים ניהול שוטף כגון תחזוקה, השכרת יחידות, גביה ועוד. משרדנו מספק שירותים אלו תוך שימוש בבעלי מקצוע בהתאם לצרכים הספציפיים.

בתי משפט ובוררויות – משרדנו מייצג לקוחות בבתי משפט ובבוררויות בתביעות הנוגעות למקרקעין כגון דיירות מוגנת, זכויות במקרקעין, פלישה, הסגת גבול, תביעות לפינוי וסילוק יד, הפרת הסכם במקרקעין, משכונים ושעבודים, סעד הצהרתי ועוד.

 

התחלת הליך הגירושין

 

 האם באמת אבדו הסיכויים לשלום בית?

פירוד וגירושין נראים לעיתים הפתרון היחיד כאשר היחסים בין בני הזוג אינם תקינים. רבים נואשים מתחושת תסכול מתמשכת הנובעת מהתמודדות עם מסגרת משפחתית שאינה הרמונית, אינה מספקת ואינה מאפשרת חיים תקינים ושלווים. פעמים רבות, התחושה היא כי גירושין הם הפתרון היחיד לסיטואציה.

ההחלטה להתחיל בהליך משפטי לקראת גירושין איננה החלטה קלה. בטרם קבלתה, יש להגיע לרמת בטחון מוחלטת בדבר הרצון להתגרש. רק רצון מגובש ומוחלט יכול לספק את יכולת ההתמודדות עם התהליך.

 

ניהול הליך משפטי מול בן הזוג איננו הליך פשוט כלל, ולעיתים  אורך  זמן רב. ההתמודדות המשפטית עם המשבר בחיי הנישואין דורשת תעצומות נפש לא מעטות מצד יוזם התהליך המשפטי, הן לצורך גיוס המשאבים הפיזיים והנפשיים הנדרשים לצורך פתיחת ההליך עצמו והן יכולת התמודדות גבוהה, אשר תאפשר להמשיך לנהל את ההליך המשפטי לאורך זמן, תוך שמירה על שגרת חיים תקינה.

לכן, בררו עם עצמכם – האם  באמת ובתמים אבדו הסיכויים לשלום בית?

 

טיפול משפטי בנושאי גירושין דורש מיומנות וניסיון. בחירת עורך דין היא תהליך חשוב ביותר, מאחר ותהליך גירושין הוא תהליך ארוך, ולכן עורך הדין שתשכרו את שירותיו, ילווה אתכם לאורך דרך ארוכה. 
חשוב, כי תעדכנו את עורך הדין שלכם בכל מידע שעלול להיות משמעותי במהלך הליך הגירושין שלכם. 

 

ככל שהתגבשה החלטה לפנות לערוץ של הליך גירושין, חשוב לאסוף מסמכים שונים, אשר יידרשו לצורך ניהול ההליך

רצוי מאוד לבדוק את המצב בבנקים, תוכניות חסכון, קרנות פנסיה, קופות גמל וכד'. כמו כן מומלץ לבדוק את גובה ההתחייבויות במשכנתא, הלוואות פרטיות וכו'. רצוי לשמור תלושי משכורת, וחשבונות בנקים אותם תצטרכו להציג לבית המשפט בתביעה למזונות. במידה וקיימים חשבונות בנק משותפים רצוי להפרידם לפני פתיחת הליך הגירושין. אם קיים חשד לבגידה רצוי לאסוף ראיות והוכחות.

 

עורך דין יבנה אסטרטגיה הנכונה לכם ( וינסח תביעה מתאימה.אם מחליטים לפנות לבית הדין הרבני יש לכרוך את כל התביעות על מנת שיוכלו לדון בהם ביחד ועל מנת שערכאה אחרת לא תדון בהם.

בבית משפט לענייני משפחה מגישים כמה תביעות והם: תביעת רכוש, תביעת מזונות ומדור, תביעת משמורת אם קיימת עילה ניתן גם להגיש תביעה למזונות אישה.

 

לכתב תביעת מזונות יש לצרף טופס הרצאת פרטים, 12 תלושי משכורת אחרונים או אישור רו'ח על הכנסות וכן אסמכתאות לסכומי המזונות הנתבעים. במקרה הצורך ניתן להגיש בקשות 

ניתן להגיש בקשות למתן צווים זמניים יחד עם כתב התביעה , כמו צווי עיכוב יציאה מן הארץ , צווי עיקול , צווי מניעה וכו.

 

התביעות מוגשות למזכירות בית המשפט או בית הדין הרבני וקיימת חובה לשלוח עותק עם אישור מסירה לצד השני.מרגע הגשת התביעה בעצם מתחיל הליך הגירושין המחייב את הצד השני להגיש כתב הגנה ותשובות לבקשות.

 

תחומי העיסוק של המשרד  בתחום המשפחה  כוללים טיפול בתחום :

 

 • תביעות גירושין.

 • משמורת, הסדרי ראיה וכדו'.

 • מזונות ילדים ואשה.

 • ידועים בציבור.

 • תביעות רכושיות ובכלל זה פירוק שיתוף.

 • תביעות כתובה.

 • אפוטרופסות.

 • תביעות אבהות.

 • אימוץ.

 • אלימות במשפחה.

 • צווי עיקול, צווי עיכוב יציאה מן הארץ, צווי מניעה וכדו'.

 • תביעות התרת נישואין.

 • תביעות הגירה.

 • בקשת צו ירושה/קיום צוואה .

 


לקבלת מידע נוסף נא ליצור קשר 089790181.

פגישת ייעוץ ראשונית:

 

מומלץ לכל מי שמעוניין להכין את עצמו לגירושים באופן יסודי מתוחכם ויצירתי וליצור עימנו קשר על מנת לתאם פגישת ייעוץ ראשונית ללא כל התחייבות.

 

הכנה יסודית –הליך גירושין דורש תכנון ובדיקה.הכנה מדוקדקת ומתוכננת וליווי משפטי בייעוץ יאפשרו לכם להתגרש באופן שישאיר את מירב המשאבים הכלכליים בידיכם. ככל שיהיו בידכם יותר מסמכים, כך יהיה לכם קל יותר להוכיח את תביעתכם.

 

בניית אסטרטגיית גירושים:

 

מאחר ואתם מעורבים רגשית בתהליך, חשוב שתתייעצו עם עורך דין המתמחה בענייני גירושין, כדי שתבנו ביחד אסטרטגיית הגירושין.

חשוב מאוד להקדים את בן/בת הזוג בתביעת גירושין

 

אם קיים חשש ממשי כי בן/בת הזוג עומד/ת להגיש תביעת גירושין מומלץ מאוד לשוחח על האפשרות של פרידה בדרכי שלום. זאת אומרת לקבל החלטה משותפת של חלוקת רכוש, הסדרי ראייה ומשמורת ילדים ואז ניתן להגיע להסכם בהליך של גישור. אולם אם המצב אינו מאפשר כל שיח והידברות וקיים חשש ממשי כי בן הזוג עומד להגיש תביעה יש לפנות בהקדם לעורך דין ולנסות להקדים אותו בתביעת גירושין לערכאה המתאימה ביותר עבורכם. קיימת חשיבות רבה למקום בו אתם עומדים להתדיין בשל השקפות עולם שונות בין בית הדין הרבני לבית המשפט לענייני משפחה.

 

עיצות "אחיתופל":

 

אל תשמע לעצות של ידידים, מכרים וקרובי משפחה ואנשים קרובים שודאי רוצים לטובתך, ועלולים להטעות ולגרום נזק רב. גם מי שעבר בעצמו הליך גירושין בעצמו אינו יודע הכל. אין מקרה אחד דומה למשהו.

 

מה עם הילדים:

 

יש להמנע מלערב את הילדים בהליך הגירושיןהליך הגירושין הוא שבר קשה שהילדים מרגישים בו קורבן. יש לזכור כי כי בסופו של יום הילדים הם הנפגעים העיקריים, לכן יש להתחשב ברגשותיהם, לא להשמיץ ולא להסית אחד את השני בפניהם ולנסות לשמור על כבוד הדדי